ARPALIT NEO sprej pre psov 150 ml

Kód: 4770
Neohodnotené
€6,90 €4,60 / 100 ml
Skladom (>5 ks)

Prípravok vhodný na bežné ošetrenie srsti a ochranu proti opakovanému napadnutiu parazitmi. Sprej hubí blchy, kliešte, vši a všenky vrátane ich vývojových štádií. Chráni Vaše zviera pred chorobami prenášanými kliešťami (lymská borelióza a kliešťová encefalitída). Forma spreja je výhodná predovšetkým pre väčšie plemená psov. Zabíja dospelých ektoparazity, usmrcuje ich vajíčka aj larvy. Prípravok je možné použiť aj na dezinsekciu psích príbytkov.

Detailné informácie

Darček
Darček
ku každej objednávke nad 50€
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
na vybrané produkty
Rýchle dodanie
Rýchle dodanie
do 48 hodín
Viac ako 10 prevádzok
Viac ako 10 prevádzok
po Slovensku

Podrobný popis

Výhody produktu 

 • Usmrcuje blchy, kliešte, vši a všenky.
 • Hubí tiež vajíčka aj larvy.
 • Vhodný na likvidáciu parazitov v psích príbytkoch.
 • Pre dospelých psov a šteňatá od 2 mesiacov.
 • Pôsobí preventívne proti vzniku alergie na blšie uhryznutie.
 •  trojaký insekticídny účinok.

Zloženie produktu

1 gram (1,34 ml) obsahuje.

 • Liečivé látky: Permethrinum 25:75 (cis:trans) 4,7 mg, Fenoxycarbum 1,2 mg.
 • Pomocné látky: Dexpanthenol, Fenyltrimetikon, Aroma, Bután, Propán, Isobutan, Etanol 96%, denaturovaný.

Odporúčané použitie

 1. Aplikujte minimálne 1x mesačne.
 2. Pred použitím pretrepte.
 3. Nanášajte proti smeru srsti 15-20 cm od povrchu tela. Veľkosť dávky sa odvíja od veľkosti ošetrovaného zvieraťa. Ošetrenie sa vykonáva len do ľahkého zvlhčenia srsti prípravkom.
 4. Aplikujte po celom povrchu tela zvieraťa s výnimkou hlavy (okolie očí, ňufáka). Na ošetrenie hlavy nastriekajte prípravok na dlaň ruky chránenej rukavicou a opatrne votrite do srsti, aby nedošlo k zasiahnutiu otvorov.
 5. Srsť prečešte hrebeňom, kefou alebo rukou, aby prípravok prestúpil až na kožu.

Po ošetrení zviera nekúpte po dobu 48 hodín. Po aplikácii prípravku zabráňte zvieraťu olizovanie ošetrenej srsti. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zabráňte deťom hrať sa s nimi, pokiaľ nezaschne miesto aplikácie a to najmenej 24 hodín.

Dôležité upozornenia

Uchovávajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte u chorých zvierat. Nepoužívajte u mláďat do 2 mesiacov veku. Nepoužívajte v období gravidity a laktácie. Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú z obsiahnutých látok. Nepoužívať v období gravidity a laktácie. Nepoužívať pri známej precitlivenosti na niektorú z obsiahnutých látok. Nepoužívať u mačiek. Zabráňte možnému styku mačiek so psami po ošetrení.

Nepodávať na poškodenú kožu. Po podaní lieku zabráňte olizovaniu ošetrenej srsti. Pri aplikácii je nutné chrániť oči a nozdry pred zásahom peny. Forma peny je vhodná najmä pre zvieratá horšie znášajúce prípravok vo forme spreja a na ošetrenie hlavy (okolie očí, ňucháča).

Zabráňte kontaktu prípravku s kožou, očami a sliznicami. Pri nakladaní s veterinárnym liekom používajte osobné ochranné prostriedky, najmä ochranné rukavice, prípadne okuliare. Pri opakovanej alebo dlhodobej aplikácii (napr. pri použití na väčší počet zvierat) by sa mal navyše použiť ochranný odev s dlhými rukávmi a prípadne respirátor. V prípade zasiahnutia pokožky či sliznice opláchnite ihneď veľkým množstvom vody. Uchovávajte pri teplote do 25 °C.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: